ייצור מכונות לתעשיית המזון

מה חשוב להבין לגבי ייצור מכונות לתעשיית המזון

ייצור מכונות לתעשיית המזון יכול להיות כחלק מייצור סדרתי או במהלך פיתוח ייעודי של מכונה מסוימת. תכנון, בנייה וייצור הינם שלבים שונים בבניית מכונות לכל התעשיות כולל תעשיית המזון. כאשר דרך הייצור התעשייתי אינו מוכר או שיש בעייתיות בשיטה מסוימת ומחפשים שיטה חדשה אזי יש לתכנן ולפתח ספציפית לצרכים המיוחדים. כאשר השימוש התעשייתי מוכר ייצור מכונות לתעשיית המזון יכול להיות סדרתי וניתן לבצע ייצור המוני יותר על מנת למכור בכמויות משמעותיות.

מקור אנרגיה וקצב עבודה

במהלך ייצור מכונות לתעשיה יש להגדיר תחילה את הפרמטרים המרכזיים לשם המשך התכנון. ייצור מכונות לתעשיה צריך לקחת בחשבון את מקור הכוח של המכונה, האם היא חשמלית, מנוע בעירה, מנגנון הידראולי וכדומה. מכונות מורכבות יכולת לכלול מספר מקורות כוח כמו גם מקור כוח נוסף בתור גיבוי. בתהליך ייצור מכונות לתעשייה יש להגדיר גם את קצב העבודה המתוכנן של המכונה ואת סוג הטכנולוגיה שסדרת מכונות לתעשייה תופעל באמצעותה. דוגמאות לסוגי טכנולוגיות שונות ניתן לציין, ריתוך, אריזה, עיבוד בלחץ, הרכבה  ועיבוד שבבי. יש לתכנן את האופן שהמכונה תופעל, על ידי מה היא תופעל, כמות הזמן שהיא אמורה לעבוד באופן רציף או במשמרות. בנוסף יש להתאים את רמת הדיוק שנדרשת מהמכונה בסוג העבודה המיועד.

רמת אוטומציה ומעורבות האדם

ניתן לחלק מכונות לתעשייה בהתאם לרמת האוטומציה בפעולתן. מכונות פשוטות לביצוע מספר קטן של פעולות ניתן להפעיל גם באופן ידני. רמת הפיקוד של מכונה כזו תהיה מינימלית או אפסית. לעומת זאת מכונות המיועדות לביצוע מספר רב של פעולות מורכבות, רמת הפיקוד האוטומטית תהיה גבוהה עם התערבות מינימלית של הפועל ברצף הפעולות. בנוסף ניתן לחלק את סוגי המכונות בהתאם לתעשייה בהם הם פועלים. לדוגמא, תעשיית הפלסטיק, תעשיית הדפוס ותעשיית המזון.

ייצור מכונות לתעשיית המזון עם אנשי מקצוע מנוסים

אם אתם מתעניינים באפשרות ייצור מכונות לתעשיית המזון, כדאי לכם להתייעץ עם חברת רים פתרונות לתעשייה. לחברה ניסיון בייצור מכונות לתעשייה החל משלב התכנון והביצוע, שלב הייצור של המכונה והכנסתה לשימוש בפועל. בחברת רים פתרונות לתעשייה מתמחים בהתאמת המכונות לצרכים של הלקוחות. החברה יכולה לספק ייעוץ ותכנון ראשוני או ללוות פרויקטים לכל אורכם עד להשקתם.

צרו איתנו קשר
מאשר/ת קבלת דוא"ל
תודה על פניתכם
ההודעה התקבלה במערכת,
נחזור אליכם בקרוב.